BİZE SORUN
  • info@akycamsistemleri.com
  • +90 537 201 24 69
  • +90 537 201 24 69

Teras Cam Kapama

Teras Cam Kapama

 Teras Cam Kapama

Teras Cam Kapama yaptırmak için bir çok nedeniniz olabilir. Terasınızı 4 mevsim kullanmak isteyebilir, izolasyon ve yalıtım katkısı almak isteyebilir veya daha dekoratif bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz.

Açık alan teraslar için en iyi kapama yöntemi nedir? Her balkona   Teras Cam Kapama yapılabilir mi? Teras kapatma için kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgilendirme sayfası ve teknik bilgiler.

Balkonların çok daha güzel hale getirilmesini ve kullanışlı olmasını sağlayan Teras kapatma işlemleri estetik değerin yanında balkonların daha işlevsel hale gelmesine de yardımcı oluyor. Teras katlarının ve balkonların açık bırakılması çatı akması, su sızması gibi sorunları da beraberinde getirebildiği için kapatma yapmak önemli yararlar sağlamaktadır.

Teras Cam Kapama Malzemeleri

Teras Cam Kapama çeşitli malzemeler ile birlikte alanın kapatılması ve her mevsim kullanılabilir hale getirilmesi anlamına gelmektedir. Genelde soğuk havalarda teras ve balkon kullanımı olanaklı olmadığı gibi bu alanlardan giren soğuk rüzgâr da binanın içindeki ısının düşmesine neden olur. Çeşitli malzemeler ile Teras Cam Kapama işlemlerinin yapılması soğuk havanın gelmesini de engellediği gibi aynı zamanda daha güvenli bir alanın yaratılmasına da olanak tanır.

Teras kapatma işlevsel özelliklerini ayrıca çeşitli eşyaların depolanmasında da gösterir. Sadece oturmak için değil, farklı türdeki eşya ve mobilyaların da muhafazası için yardımcı olacak kapatma işlemleri böylece ek bir alanın yaratılmasını da pratik şekilde sunmaktadır.

Teras Cam Balkonları Nasıl Kapatılır?

Teras Cam Kapama alanın ölçütlerine göre en uygun malzemelerden yapılmaktadır. Öncelikle kapatılacak alanın ölçüleri alınmakta ve tam uyum gösterecek malzeme kesim işlemleri yapılmaktadır. Yapılacak kesim ana yapıya tam uyum gösterecektir ve böylece birleşme yerlerinden hiçbir şekilde hava, sıvı ya da benzeri madde giriş çıkışı olmayacaktır.

Ahşap, alüminyum, cam gibi uygulamaların yapıldığı kapatma işlemlerinde balkonun daha oturulabilir hale gelmesi olanaklı olmaktadır. Sadece olumsuz hava koşulları için değil, toz, kuş girmesi, çeşitli böceklerin girmesi gibi durumlara yönelik de önlem alınmış olmaktadır. Hem haneler hem de işyerleri için uygun olan kapatma işlemleri kullanım alanın da artmasına neden olarak fazladan oda kullanmak isteyenlere de en uygun çözümleri sağlıyorlar.

Güzel Görünümlü Teras Katları

Daha işlevsel ve estetik açıdan güzel görünümlü yapılara kavuşmak için teras kapama etkileyici çözüm sunuyor. Terasın kapatılması sonrasında binada kullanılacak bir alan daha oluştuğu gibi farklı mevsimlere yönelik kullanım da mümkün olmaktadır. Teras Cam Kapama sayesinde her mevsim terasın kullanılması, kışların sıcak, yazların ise daha serin olmasına yardım eden teras kapatmak günümüzde farklı malzemeler ile yapılarak, bina yapısına tam uyum gösteriyor.

 

 

 

Teras Cam Kapatma Nedir, Neden Yapılır?

Terasa sahip olan binalarda teras kapama işlemi bu alanın her mevsim kullanılmasına yönelik hizmetleri içerir. Özellikle her mevsim terasın kullanılabilir hale getirilmesi bina sakinleri için önemli bir avantaj yaratıyor. Kullanımına göre depolama ya da hanenin farklı bir odası olarak tercih edilebilecek teras, aynı zamanda yapının kullanım alanını da arttırmış olacaktır.

Beklentileri en iyi şekilde karşılamak için teras kapatmak farklı malzemelerden yapılabilir. Özellikle mevsim şartları da göz önünde tutularak, terasın yapısı da kapatma işlemine temel oluşturarak kapatma işlemleri binanın mimarisine en uygun olacak şekilde hazırlanır. Günün her saatini geçirmeye uygun bir yere dönüşecek teras için kapatma işlemleri aynı zamanda ısı yalıtımına da uygun şekilde gerçekleştirilir. Bu sayede yapı ısısının da korunması mümkün hale gelir.

Teras Cam Kapatma Nasıl Yapılır?

Teras kapatma işlemleri oldukça pratik şekilde yapılabilmektedir. Ancak uzmanlık isteyen bir konu olduğundan mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu kapsamda kapatma işlemleri farklı teknik formatlara ve terasın ebatlarına göre belirlenmektedir;

İlk olarak terasın dış ölçümü yapılır ve bunun yanında saçak ve eğim paylarının da hesaplaması yapılır.

Tercih edilmiş taşıyıcı aksamın montajı gerçekleştirilir.

Cam, Lambiri ya da ahşap döşeme yapılır.

Son olarak çatı kaplaması ve suya karşı da yalıtım sağlanarak, kalan küçük detaylar da tamamlanır.

İstediğiniz ölçülerde ve tasarımda teras cam kapatma hizmeti verebilmekteyiz. Tek yapmanız gereken firmamızı aramanız ve ücretsiz keşifle başlamanızdır. Aynı gün şehir içinde adresinize ulaşıyor ve hizmet sağlıyoruz.


AKY CAM Sistemleri; Kış bahçesi, Veranda, Motorlu Cam Balkon, Progold Kollu Cam Balkon, Kumandalı Cam Balkon, Sürme Seri Cam Balkon, Isıcamlı Cam Balkon, Elektrikli Cam Balkon, Giyotin Cam Balkon, Pergole Sistemleri alanında hizmet vermektedir. Evlerinizde ve işyerlerinize fonksiyonel ve estetik bir alan oluşturmak için en modern sistemler arasında yerini alan cam balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu camların katlanarak aynı ya da farklı noktalarda toplanma özelliği ile birlikte mevsimsel değişikliklere çözüm bulabilirsiniz. Zevkinize uygun renk tasarımlarıyla tercih edilebilir. Sizlere memnun kalacağınız hizmetler vermekten mutluluk duyarız.

> > > >
Bizi Arayın