BİZE SORUN
  • info@akycamsistemleri.com
  • +90 537 201 24 69
  • +90 537 201 24 69

Kış Bahçesi Modelleri

Kış Bahçesi Modelleri

 Kış Bahçesi Modelleri

Kış Bahçesi Modelleri Türkiye de yeni yeni yaygın olmasına karşın Almanya ve İngiltere bu konuda daha çok yaygın olan ülkelerdir. Kış bahçesi yabancı ülkelerde Winter Garden adıyla yapılmaktadır.

Kış Bahçesi Modelleri dekorasyonu, kış bahçesi bittikten sonra yapılan uygulamadır. Kış Bahçesi dekorasyonu yapan müşteriler genellikle oda olarak kullandıkları için aynen bir salona mobilya alır gibi kış bahçelerinde aynı hassasiyetle gösterirler.

Kışın evinizden mi sıkıldınız karın yağdığını izlemek o lapa lapa kar altında sıcacık bir ortamda oturmak için istediğiniz kış bahçesi modeli için istediğiniz kış bahçesi tiplerinden seçebilirsiniz.

kış bahçelerinde kullanmış olduğumuz kömmerling pvc pencereler kurşunsuz green line özelliklerine sahip profillerdir.

Kış Bahçesi Modelleri ile kullanılmayan kamelyalar, çatı terasları bahçesinizdeki boş mekanlar artık eski hallerinden uzak şık bir kış bahçesi ile oda sıcaklığında bir mekan yaptırabilirsiniz. İsterseniz çatısı camlı bir kış bahçesi ister cam oda şeklinde katlanır camlı çatısı camlı istenirse çatısı kapalı bir oda yaptırabilirsiniz.

KIŞ BAHÇESİ NASIL OLMALIDIR?

Kış Bahçesi Modelleri yeterli güneş ışığını içeriye alabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Bu nedenle camların uygun şekilde konumlandırılması önemlidir. Ayrıca ortamın istendiği gibi havalandırılabilmesi, sıcaklığının istenen düzeyde tutulabilmesi ve buna benzer detaylara dikkat edilmesi, kış bahçesinin kalitesini yükseltmektedir.

KIŞ BAHÇESİ NEREYE KONUR?

Kış Bahçesi Modelleri birçok farklı noktada konumlandırabilirsiniz. Müstakil evlerin yanlarında, yapıya birleşik olarak kurulabilen kış bahçeleri istendiği takdirde tamamen ayrı bir noktada da yer alabilir. Kış bahçelerinin kurulduğu noktalardan biri de çatılardır. Düz çatıya sahip olan evlerin çatı kısmında yeterli alan varsa kış bahçesi yapılabilmektedir.

Dış Mekan Kış Bahçesi

Kışın doğadaki yeşillikler ve tüm canlı renkler ortadan kaybolur. Üstelik buz gibi havanın etkisiyle dış mekanın tadını çıkarmak biraz daha zor olabilir. Ancak siz yine de soğuk mevsimde doğadan mahrum kalmak zorunda değilsiniz. O halde evinizin bahçesine dış mekan kış bahçesi yaptırmak harika bir fikir olacaktır. Dış mekan kış bahçesi sayesinde artık yeşilden ve doğadan uzak kalmak zorunda kalmayacak, yaz mevsiminin tadını yıl boyunca çıkarabileceksiniz. Dış mekan Kış Bahçesi Modelleri bahçenizin sera haline getirilmiş yıl boyunca daima sıcak kalan kısmıdır. Kış bahçesi iyi bir ısı yalıtımına sahipse hem pratik hem estetik işlevi vardır. Kış bahçesinde hayal ettiğiniz her tasarımı hayata geçirebilirsiniz. Işıklandırma, saksı bitkileri, uygun oturma grubuyla hayalinizdeki dış mekan bahçesi sizin olacaktır. Yumuşak battaniyeler, halılar, küçük dekor eşyaları bahar köşenize farklı bir hava katacaktır. Dış mekan Kış Bahçesi Modelleri sayesinde kış aylarında evde geçirdiğiniz zaman daha keyifli hale gelecektir. Kış bahçelerinde tercih edilen bitki ve çiçekler hem oksijen ihtiyacınızı karşılamak için etkin çözümler sunar hem de estetik bir görüntü yaratır. Doğru seçilen bitkilerle dış mekan kış bahçenize güzellik katarsınız. Kış Bahçesi Modelleri içerisinde ısınmak için şömine, kuzine veya elektrikli ısıtıcılar kullanabilirsiniz.

BAHÇE KATI KIŞ BAHÇESİ

Müstakil evinizin bahçe katı varsa ya da daireniz bahçe katında bulunuyorsa bahçe katı kış bahçesi yaptırabilirsiniz. Evinizden adım attığınız anda sizi yemyeşil ve sıcak ortamda kendinizi bulacaksınız. Elbette dış mekan kış bahçenizin sizi daima mutlu etmesi için ona özel bakım uygulamakta fayda vardır. Çünkü gerekli bakımın uygulanmaması durumunda ondan alacağınız keyif de azalmış olur. Dolayısıyla kış bahçenizi evinizmiş gibi temiz tutmakta fayda var. Sabah saatlerinde yer yerini havalandırmak gereken nem oranını korumasına yardımcı olur. Herhangi bir fiziksel zarar, deformasyon yada buna bağlı olarak istenmeyen durumların yaşanmaması için kış bahçesine özel olarak branda, tente yaptırmak iyi fikir olacaktır. Kış bahçenizde iri yapraklı büyük bitkiler çok etkileyici görünecekler ve size tropik havasını hissettirecekler. Bahçe konumu da seçeceğimiz bitki türlerine etki edecektir. Bahçeniz evinizin güney tarafında kalıyorsa yazın tüm gün güneşli olacağından stenotermal ve tropik bitkileri seçmeniz yerinde olacaktır. Kışın soğuğa dayanıklı bitkileri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Örneğin kardelen -20 derece soğuklara kadar dayanabilen bitkidir. Ekinezya soğuk kış günlerinde bile canlı rengini koruyabilmektedir. Ayrıca mevsimi geçmeye yakından yapraklarını kurutup yüzde yüz organik bitki çayı keyfini de çıkarabilirsiniz.

MÜSTAKİL KIŞ BAHÇESİ

Kendinize ait müstakil evinizde kışın ortasında baharı yaşamak çok daha pratik olacaktır. Yeşil ve doğal güzelliklerle süslenmiş müstakil kış bahçesi sizin muhitinize farklı bir hava katacaktır. Kış bahçesi yaptırmak isterseniz çok daha kaliteli, tecrübeli işi bilen dış mekan kış bahçesi yapan firmalar ile çalışmak sizin için yararlı olacaktır. Çünkü bu mekanın inşaatı önemli ve dikkatli bir işçilik gerektirir. Kış bahçesinin yapım maliyeti ile kaplayacağı alanla doğrudan bağlantılıdır. Kullanılan malzemenin kalitesi büyük önem taşır. Orta kalite malzemenin kullanılmasıyla kurulacak kış bahçesinin maliyeti biraz daha uygun olabilir, ancak malzeme kalitesi yükseldikçe yapım maliyeti de yükselir. Çatı yapısı da maliyetini etkilemektedir. Cam çatılı seçeneklerin fiyatı kapalı çatı fiyatlarına göre daha yüksektir. Elbette ucuza dış mekan kış bahçesi yaptırmak mümkündür fakat bu fiyatlar ile yaptırılması halinde özenilmemiş şekilde yapılmakta ve kalitesiz malzeme kullanılmaktadır. Bu durumda kış bahçeniz kalitesiz ve kısa ömürlü olacaktır.


AKY CAM Sistemleri; Kış bahçesi, Veranda, Motorlu Cam Balkon, Progold Kollu Cam Balkon, Kumandalı Cam Balkon, Sürme Seri Cam Balkon, Isıcamlı Cam Balkon, Elektrikli Cam Balkon, Giyotin Cam Balkon, Pergole Sistemleri alanında hizmet vermektedir. Evlerinizde ve işyerlerinize fonksiyonel ve estetik bir alan oluşturmak için en modern sistemler arasında yerini alan cam balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu camların katlanarak aynı ya da farklı noktalarda toplanma özelliği ile birlikte mevsimsel değişikliklere çözüm bulabilirsiniz. Zevkinize uygun renk tasarımlarıyla tercih edilebilir. Sizlere memnun kalacağınız hizmetler vermekten mutluluk duyarız.

> > > >
Bizi Arayın