BİZE SORUN
  • info@akycamsistemleri.com
  • +90 537 201 24 69
  • +90 537 201 24 69

Veranda Villa

Veranda Villa

 Veranda Villa

Veranda Villa doğal açık havada bulunan mekan olması ile veranda dekorasyonu yaparken verandalara koyacağınız mobilyalar suya, neme güneş ve rüzgara dayanıklı olmalı. Mobilya seçimini yaparken bahçe ve balkon için tasarlanmış mobilya tercih etmelisiniz. Veranda Villa alanına koyacağınız masa takımı ile keyifli bir yemek yiyebilir ve verandanıza da farklı bir hava katabilirsiniz. Verandanıza koyacağınız koltuklarınızı renkli kırlentler ile süsleyebilir, kol kısmına koyacağınız polar ya da battaniye ile modern hale getirebilirsiniz.

Veranda Villa, eve gelen herkesi karşılayan ilk alan olması ile evimizin vitrini gibidir. Veranda Dekorasyonu ile yaz aylarında unutulmaz harika davetler verebileceğiniz bir yaşam alanı oluştururken, kış aylarında ise otantik bir ortam ile konuklarınızı hayran bırakabilirsiniz.

Veranda Villa İmalatı Hakkında Bilgiler

Veranda Villa verandalı ve garajlı bir ev Beton, ahşap, çelik ve hatta taş materyaller kullanılarak inşa edilebilen verandalar, aynı zamanda hazır bir şekilde fabrikalarda imal edilip kullanıcıya sunulabilir. Ek olarak hazır verandalar, konteynerler ve prefabrik yapılarda bulunan verandalar kapsamına da girer. Bu nedenle hazır veranda, yapının kendisine dahil olup ekstra bir inşaayı gerektirmez. Diğer yandan betonarme yapılar için durum böyle olmayabilir. Hatta betonarme yapılar söz konusu olduğunda, veranda yapımı için gerekli izinlerin alınması gerekir. Bütün bunlara ek olarak, son yıllarda prefabrik yapıların daha çok tercih edilmesiyle birlikte istenilen model imal edilerek basit bir şekilde veranda kurulumu gerçekleştirilebilir. Veranda Villa kolay monteleme işlemi ile hem vakit hem de nakitten tasarruf edilebilir.

Veranda Villa ve Teras Arasındaki Farklar

Cam kaplanan Veranda Villa nedir biliyoruz peki teras ile farkı nedir? Öncelikle veranda ve terasın birbirlerinden farklı olduğunu belirtmek gerekir. Ancak birbirlerinden farklı olan bu iki kavramın sık sık karıştırıldığına rastlanmaktadır. Peki teras ile veranda arasındaki farklar nelerdir? Veranda villa, bir yapının devamı yani uzantısıdır. Zemine sıfır şekilde yapılabilen veranda, aynı zamanda hafif bir yüksekliğe sahip olarak da imal edilebilir. Her ne kadar veranda içerisine uygun bir ısıtma sistemi kurulsa da aslında sürekli bir yaşam alanı olması pek de mümkün değildir. Diğer yandan teras, yüksek platform bir yapıya sahiptir. Kısacası zeminden yüksek olan alanlara teras adı verilebiliyor. Hatta bir yapının en üst katı da bir teras olabilir.

Ayrıca, teras her zaman bir çatıya sahip olmak zorunda değildir. Çünkü bir balkon görevi görür. Fakat söz konusu veranda olduğunda bir çatının olması zorunluluğu vardır. Ek olarak bir veranda, terastan farklı olarak uygun ısıtma sistemi ile ısıtılabilirken teras ısıtmaya elverişli bir yapıda değildir. Dolayısıyla teras daha çok yaz aylarında kullanılırken veranda dört mevsim de kullanılabilen bir alanı kapsar. Prefabrik yapı sektörünün öncülerinden Villa Yapı olarak bu yazımızda veranda nedir, veranda avantajları nelerdir, yanıtlamaya çalıştık. Veranda Villa, dört mevsim de kullanılabilen bir alandır. Aynı zamanda prefabrik yapılar için de son derece önemli bir konuma sahiptir. Eğer siz de verandalı prefabrik ev arayışı içindeyseniz, biz veranda villa yapı ayrıcalığı ile hayallerinizdeki verandalı yapıya kavuşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizimle iletişimde bulunmanız olacaktır.


AKY CAM Sistemleri; Kış bahçesi, Veranda, Motorlu Cam Balkon, Progold Kollu Cam Balkon, Kumandalı Cam Balkon, Sürme Seri Cam Balkon, Isıcamlı Cam Balkon, Elektrikli Cam Balkon, Giyotin Cam Balkon, Pergole Sistemleri alanında hizmet vermektedir. Evlerinizde ve işyerlerinize fonksiyonel ve estetik bir alan oluşturmak için en modern sistemler arasında yerini alan cam balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu camların katlanarak aynı ya da farklı noktalarda toplanma özelliği ile birlikte mevsimsel değişikliklere çözüm bulabilirsiniz. Zevkinize uygun renk tasarımlarıyla tercih edilebilir. Sizlere memnun kalacağınız hizmetler vermekten mutluluk duyarız.

> > > >
Bizi Arayın