BİZE SORUN
  • info@akycamsistemleri.com
  • +90 537 201 24 69
  • +90 537 201 24 69

Giyotinli Pencere

Giyotinli Pencere

 Giyotinli Pencere

Yukarı-aşağı yönde hareket ederek açılan yani düşey sürme pencere tipine Giyotinli Pencere adı verilir.

Adının aksine oldukça güvenli ve modern aksesuarlar ile kullanımı çok rahattır. Tarihi yapılarda sıkça rastlanmasının yanı sıra, mimari üslup gereği yeni binalarda da giyotin pencereler kullanılabilmektedir. Ülkemizde olduğu kadar Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de oldukça yaygın ve şık bir pencere tipidir.

Giyotinli Pencere daha çok eski eser restorasyonlarında kullandığımız ve üretiminde uzman olduğumuz pencerelerdir. Günümüz teknolojisi ile artık istenilen kanat “vasistas” açılarak temizlik kolaylığı sağlanabilmektedir. Her kanadın ağırlığına göre özel olarak ithal edilen balans mekanizmaları ile kanat sereni istenilen konumda durabilmekte, bu sayede istenilen havalandırma boşluğu bırakılabilmektedir. Kullanılan ithal balans yayları 16-26 mm çapında olup 50 kg ağırlığa kadar kanat taşıma kapasitesine sahiptir. Giyotinli Pencere sisteminde özel olarak kullandığımız ithal fırça, conta ve profil detayları sayesinde giyotin pencerelerde karşılaşılan izolasyon problemleri tamamen çözülmüştür. Günümüzde aşağıda sözü edilen nedenlerden dolayı yeni yapılarda da tercih edilmektedir.

Giyotinli Pencere standart kanatlı pencereye göre daha verimli iç mekan hava sirkülasyonu sağlamaktadır.

Hava akımı veya rüzgar etkisi ile kanatların çarpması söz konusu olmaz.

Normal bir kanat gibi açıldığında iç mekanı taramadığından, yer avantajı sağlamaktadır.


AKY CAM Sistemleri; Kış bahçesi, Veranda, Motorlu Cam Balkon, Progold Kollu Cam Balkon, Kumandalı Cam Balkon, Sürme Seri Cam Balkon, Isıcamlı Cam Balkon, Elektrikli Cam Balkon, Giyotin Cam Balkon, Pergole Sistemleri alanında hizmet vermektedir. Evlerinizde ve işyerlerinize fonksiyonel ve estetik bir alan oluşturmak için en modern sistemler arasında yerini alan cam balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu camların katlanarak aynı ya da farklı noktalarda toplanma özelliği ile birlikte mevsimsel değişikliklere çözüm bulabilirsiniz. Zevkinize uygun renk tasarımlarıyla tercih edilebilir. Sizlere memnun kalacağınız hizmetler vermekten mutluluk duyarız.

> > > >
Bizi Arayın