BİZE SORUN
  • info@akycamsistemleri.com
  • +90 537 201 24 69
  • +90 537 201 24 69

Giyotin Cam

Giyotin Cam

 Giyotin Cam

Giyotin Cam projelere uygun olarak özel üretilir ve birçok alanda kullanılabilen, kullanışlı bir cam sistemidir. En yeni geliştirilen otomatik pencere sistemlerinden bir tanesi olan giyotin cam motorludur ve bu cam modülünün çalışma stili otomasyon sistemidir. Bu sistemde, üçlü yan ray kanalları içerisinde yer alan camlar dikey hareket etmektedir. Giyotin Cam yukarı aşağı hareket etmesini başta ithal Zentax kayış olmak üzere, askı plangalar ve motor sağlar. Bu güçlendirilmiş hareket sistemi ile camlara orantılı bir hareket kabiliyeti kazandırılmıştır. Aslında bu cam sisteminin en can alıcı noktası sistemin ilk sırasında yer alan sabit camdır. Diğer hareketli camlar söz konusu bu sabit camın üzerine çekilir ve dolayısıyla sistem açık konumdayken camlar küpeşte vazifesi görür ve giyotin camı oluşturur. Bu muazzam sistemin kullanımı oldukça basittir. Ürünün kullanımını dakikalar içerisinde öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

GİYOTİN CAM NEDİR?
Baştan başlayacak olursak ve Giyotin Cam sistemleri hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilere bilgi verecek olursak giyotin cam nedir sorusunun cevabından başlayalım. Tam otomatik olarak açılımı sağlanan ve dikey açılan cam panellerini daha önce gördünüz mü? İşte bu paneller tam olarak giyotin cam olarak adlandırılıyor. Bu sistemde bulunan camlar kullanıcı kişi tarafından istenilen seviye tutulabilir. Yine kullanıcı kişinin isteği doğrultusunda sistemde bulunan cam modülleri bir artı bir, bir artı iki ya da bir artı üç şeklinde sisteme uyarlanabilir. Her seçenekte yalıtım profesyonel şartlarda sağlanacaktır. Bu imkanlarla birlikte ürünün opsiyonel seçenek fazlalığı, satın aldığı ürünü her aşamada yönetmek isteyenler için bu ürünü iyi bir fırsat yapıyor.

Uzaktan Kumandalı Cam Sistemlerinden Birisi…

Giyotin Cam ürününün bir diğer özelliği de uzaktan kumandalı cam sistemlerinden bir tanesi olması. Dolayısıyla bu önemli cam sistemini, yalnızca uzaktan kumanda yardımıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Giyotin cam üretilirken bütün detaylar üretici firma tarafından düşünülmüş. Ürünün görünümü, dizaynı büyük emeklerle oluşturulmuş ve sonuç olarak ortaya çıkan bu ürünün bakım, monte gibi işlemleri de yine bütün detayları ile düşünülmüş. Ortamlara özel üretilen bu ürün, kolay kullanımın yanı sıra, kolay monte fırsatına da sahip… Giyotin Cam sisstemlerinin montesi de tıpkı kullanımı gibi zahmetsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Üründe bulunan motor ve sistem mekaniği bir kutu içerisine alınmış ve bu kutuyla korunmuş. Giyotin Cam sisteminde yer alan müdahale kapağı servis bakım işlerini son derece kolaylaştırıyor.

Dekoratif Dizayn…

Ürünün ismi Giyotin Cam sistemi olmasaydı herhalde dekoratif dizayn cam sistemi olurdu çünkü ürünün tasarımına en az özellikleri kadar dikkat edilmiş. Kusursuz bir kullanımın yanında ürün size kusursuz ve şahane bir görünüm sunuyor. Ürün sadece dizaynı itibariyle bile kayda değer sistemler arasında yer alabilir. Fakat ürünün bir çeşit giyotin cam olması, aklınıza doğal olarak sıklıkla karşılaşılan cam açılmalarına dair soru işareti getirebilir. Üründe kullanılan kenet profiller cam arası açılmalarının önüne geçilmiştir. Aynı zamanda kullanılan contalı kenet profiller sayesinde üründe yoğun bir su ve ses yalıtımı sağlanmıştır. Gerek su, gerekse de ses bakımından bu ürün aracılığı ile ciddi bir yalıtım sağlayabileceksiniz.

Teleskobik Cam Sistemi

Teleskobik cam sistemi olarak da bilinen bu üründe tercih edilen Klaswin motorlu cam sistemi, zengin ve detaylı bir içeriğe sahip… Yine bu zengin içeriği söz konusu motor şık ve estetik görünüm ile desteklemiş. Bu özellikler ile birlikte ürün benzerlerinden çok farklı bir hal kazanıyor. Bugüne kadar üretilmiş en kaliteli cam sistemlerinden olan giyotin cam, başlı başına sizleri yeni bir dünyaya taşıyacak. Üründe her türlü hava şartına karşı sunulacak en etkili izolasyon yöntemleri olacak. Bu yöntemler sayesinde kışın soğuk zamanları da, yazın sıcak ve bunaltıcı zamanları da sizin için sorun olmaktan çıkacak. Ayrıca ürünlerin çeşitli emniyet özellikleri ile üretildiğini mutlaka söylememiz gerekir. Bu emniyet özellikleri ile desteklenen hareketli küpeşte cam sistemleri hiçbir zaman, hiçbir şekilde problem yaratmayacak.

Hareketli Küpeşte Sistemi

Giyotin cam sistemleri hareketli küpeşte sistemi olarak da bilinir. Sistemin toplamda üç farklı ismi vardır. Ürünün en kıymetli yanlarından bir tanesi de ihtiyaca uygun olarak tasarlanabilmesi ve kolayca uygulanabilmesidir. Bu özelliği sayesinde hareketli küpeşte sistemini sadece ihtiyacınız olan yerde, sadece ihtiyacınız olan kadar kullanabilirsiniz. İstediğiniz model ve tasarım, istediğiniz şartlarda, istediğiniz yere uygulanır ve size ürün her türlü detayıyla birlikte teslim edilir. Size verilecek uzaktan kumanda yardımıyla ürünü en etkili şekilde kullanabilir ve üründen en büyük destekleri alabilirsiniz. Hareketli küpeşte sistemi her haliyle size destek olmak ve çeşitli yardımlar sunmak ister. Size ise yalnızca bu üründen faydalanmak için uzaktan kumandayı kullanmak düşer.

Paslanmaz Profiller…

İzolasyonlu cam sistemlerinden biri olan giyotin camda, özel tasarım paslanmaz profiller kullanılmıştır. Özel tasarım profiller yardımıyla ürünün paslanmaz hale getirilmesi, ürünün uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Giyotin cam sisteminde kullanılan çelik taşıyıcılar yüzde yüz emniyetlidir. Sistem alternatif cam sistemleri sayesinde en üst seviyede emniyetle geliştirilmiştir. Ürün tasarımı ve duruşu itibariyle zaten herkese güven vermektedir. Çeşitli ve teknolojik donanımlarla geliştirilen bu ürünün kullanım yerleri de donanımları itibariyle değişmektedir. Ürün istenilen her yerde kullanıldığı gibi, ürünün sıklıkla tercih edildiği bazı yerler vardır. Her ortamda kullanılabilecek bu sistemi dilediğiniz her yerde tercih edebilirsiniz fakat aşağıda sayacağımız mekanlardan bir tanesinde bu ürünü kullanırsanız, daha fazla verim almanız mümkün olur…

Birçok Kullanım Yeri Var

Birçok kullanım yeri olan giyotin camın kullanım yerleri listesinde ilk sırayı pencereler alıyor. Pencerelerin yanı sıra oda bölmelerinizde yine bu özel cam sisteminden yararlanmanız mümkündür. Giyotin camların yararlanıldığı en önemli yerlerden bir tanesi de mağaza vitrinleridir. Çekici ve özel bir mağaza vitrinine sahip olmak ve müşterilerinizin dikkatini ürünlerinize yoğunlaştırmak isterseniz, giyotin cam sistemlerine ihtiyaç duyacaksınızdır. Kafe ve restoranlar ile Fransız balkonları olarak bilinen balkonlar da bu sistemin en çok kullanıldığı yerler… Rüzgar kırıcıda ya da havuz kenarlarında da bu sistemden yararlanabilişiniz. Pergola tente, kış bahçeleri, çatı teras ve balkonları, otomatik cam korkuluk… Bu gibi yerler de giyotin camın en fazla kullanıldığı yerler arasında bulunuyor. Bu yerlerin dışında yalıtım ve izolasyon sağlamak istediğiniz yerlerde, bu cam sistemlerinden etkin olarak yararlanabilirsiniz. Özel tasarlanan ve uygulanan bu sistemden yararlanmak istediğinizi ilgili yerlere iletmeniz ve bir proje üretimi için destek almanız yeterli olacaktır. İstediğiniz her yerde giyotin cam sistemlerinden yararlanabilir ve bu sistemleri birçok yerde kullanabilirsiniz.

Farklı Cam Seçenekleri İle Geliyor

Giyotin cam cam seçenekleri de yine farklı seçenekler ile geliyor. Bu sistemi tercih edecekseniz dört beş farklı seçenek arasından işinize en çok yarayacak olan camı seçebilirsiniz. 5 + 5 mm olmak üzere toplamda 10 mm’den meydana gelen lamine cam, toplamda 20 mm olan lamine temper cam, toplamda 12 mm olan ısı camlı uygulamalar ya da kurşun geçirmez cam bu sistemde kullanabileceğiniz bazı cam modelleridir. Maximum beş metreye kadar açılmasıyla doğal bir yalıtım ve izolasyon sağlayan bu sistemde kullanacağınız cam çeşidi ile yalıtım ve izolasyonun miktarını arttırabilirsiniz. Bu doğrultuda yalıtım ve izolasyon konusuna önem veriyorsanız, tercihinizi cam çeşitlerini dikkate alarak yapmalısınız. Bu tercihlerinizin yalıtım ve izolasyonun derecesini arttıracağını bilmelisiniz.

Giyotin Camın Faydaları

Giyotin camın faydaları aslında saymakla bitmez fakat belirli başlı bazı noktalarda sizinle paylaşımlarda bulunmamız gerekir. İlk olarak bu sistemin en önemli noktası sağlanacak olan ısı yalıtımıdır. Giyotin cam sistemi yaptırmak suretiyle istediğiniz ortamdaki ısı yalıtımını çok fazla arttırabilirsiniz. Üst düzey ısı yalıtımı sağlamanın yolu giyotin cam sistemlerinden geçiyor. İleri kalite ısı cam profil seçenekleri ile ısı yalıtım oranı tahmin edemeyeceğiniz kadar artar. Sistemde yine üst düzey ses izolasyonu sağlanır. Ürünün sağladığı ses yalıtımı yüzdelik olarak yaklaşık yüzde altmış oranındadır. Rüzgardan koruma işlevini de yerine getiren bu cam sisteminde, rüzgara karşı gerekli tedbirler alınmıştır. Diğer bütün olumsuz hava şartları için de gerekli tedbirler alınmıştır. Giyotin camın yararları arasında kesintisiz panoramanın sağlanması da var. Dikey ve özel tasarım sayesinde sağlanan panorama hiçbir zaman kesintiye uğramaz. Ürünü otomatik şekilde de kullanabilirsiniz. Böylece ürünü zaman ayarlı çalıştırarak zamandan tasarruf edersiniz. Sistemin en önemli özelliklerinden biri de havalandırma özelliğidir. Her türlü olumsuz havaya rağmen mekanınızı havalandırabilirsiniz.


AKY CAM Sistemleri; Kış bahçesi, Veranda, Motorlu Cam Balkon, Progold Kollu Cam Balkon, Kumandalı Cam Balkon, Sürme Seri Cam Balkon, Isıcamlı Cam Balkon, Elektrikli Cam Balkon, Giyotin Cam Balkon, Pergole Sistemleri alanında hizmet vermektedir. Evlerinizde ve işyerlerinize fonksiyonel ve estetik bir alan oluşturmak için en modern sistemler arasında yerini alan cam balkon sistemlerini tercih edebilirsiniz. Bu camların katlanarak aynı ya da farklı noktalarda toplanma özelliği ile birlikte mevsimsel değişikliklere çözüm bulabilirsiniz. Zevkinize uygun renk tasarımlarıyla tercih edilebilir. Sizlere memnun kalacağınız hizmetler vermekten mutluluk duyarız.

> > > >
Bizi Arayın